Ojciec Mateusz w Busku! Najpierw 'skręcą' Marconiego.
2010-06-27 17:46:38

We wtorek 29 czerwca rozpoczną się w Busku Zdroju zdjęcia do hitowego serialu "Ojciec Mateusz". Na planie zobaczymy Artura Żmijewskiego i plejadę popularnych aktorów.


Znamy już harmonogram buskich zdjęć do nowych odcinków "Ojca Mateusza". Rozpoczną się w najbliższy wtorek przed południem, w parku zdrojowym - w rejonie reprezentacyjnego buskiego sanatorium Marconi. Tam też będą kręcone pierwsze ujęcia plenerowe.

ojciec_mateusz.jpg
Ks. Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski) - foto Wikipedia


Wiadomo, że do Buska przyjedzie odtwórca głównej roli, przystojnego detektywa w sutannie - Artur Żmijewski. Spodziewani są także występujący w serialu popularni aktorzy: Piotr Polk, Kinga Preis, Michał Piela.

- Zdjęcia w Busku będziemy kręcić przez trzy dni, do 1 lipca. Na pewno z udziałem gwiazd, które grają pierwszoplanowe role w serialu - potwierdza Grzegorz Pilarski z działu produkcji "Ojca Mateusza".
Superpopularny serial, który ogląda co tydzień kilka milionów Polaków, jest także znakomitą promocją regionu świętokrzyskiego. Zdjęcia do "Ojca Mateusza" kręcone były już w Sandomierzu, Kielcach, Bałtowie. Teraz czas na Busko!

Dla buszczan i kuracjuszy sławny proboszcz-detektyw przygotował specjalną niespodziankę. Będą mogli zagrać z nim razem na planie filmowym!

Osoby, które chcą wystąpić w roli statystów w "Ojcu Mateuszu", zapraszamy we wtorek 29 czerwca, o godzinie 8.45, do buskiego sanatorium Marconi. Tam odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.
Dodatkowe informacje na ten temat można otrzymać już teraz, pod numerem telefonu: 726-972-667 (Grzegorz Pilarski).

ALI

źródło: Echo

 

 

 http://pacanow.pl/printnews.php?id=7058