Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
1 lutego, 2024 (Czytano: 356)

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacanowie

28 stycznia Sztab WOŚP Pacanów zorganizował niezapomniany Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia dobroczynności i radości nie było końca, a serca ludzi otworzyły się na potrzeby innych. Łącznie zebrano rekordową kwotę 106 037,70 złotych, która z pewnością posłuży wsparciu zbiórki na tegoroczny cel “Płuca po pandemii”. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Ten dzień rozpoczęliśmy energiczną Zumbą z Koziołkiem Matołkiem. Podczas tego wyjątkowego Finału na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, którzy dali popis swoich umiejętności! Zespół  Wonders,  Grupa  Taneczna  Enigma,  Formacja  Young  Space  oraz  DuoFolk  –  to tylko niektóre z gwiazd wieczoru, które przy akompaniamencie gromkich braw prezentowały swoje niezwykłe zdolności. Ponadto na scenie wystąpiło wielu utalentowanych solistów, których występy zachwyciły publiczność. Nie tylko dźwięki, ale i smaki królowały tego wieczoru w Pacanowie. W strefie kulinarnej każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Pyszności serwowane przez KGW Zborówek Nowy i KGW Zborówek cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla tych, którzy poszukiwali emocji i atrakcji, na stoisku loteryjnym czekały ciekawe nagrody, które można było wygrać poprzez losowanie.
Na warsztatach uczestnicy mieli okazję zrobić własnoręcznie drewniane serca oraz brokatowe tatuaże! 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostarczył niezapomnianych wrażeń nie tylko najmłodszym, ale i starszym uczestnikom wydarzenia.

 Podsumowując, 32. Finał WOŚP w Pacanowie był nie tylko okazją do pomocy potrzebującym, ale również wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło lokalną społeczność w atmosferze radości, współpracy i życzliwości. Niech to będzie dowód, że kiedy serca się łączą, można zdziałać naprawdę wiele dobrego. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy grali razem z nami! Bez Was nie udałoby się uzbierać rekordowej kwoty! Jesteście niesamowici! Dziękujemy wszystkim za ogromne serce!

Razem  ze  Sztabem  WOŚP  Pacanów  grali:

Centrum Kultury w Tuczępach

Centrum Kultury Oleśnica

Szkoła Podstawowa Pacanów

Szkoła Podstawowa Oblekoń

Szkoła Podstawowa Tuczępy

Szkoła Podstawowa Niziny

Szkoła Podstawowa Oleśnica

Dream Team Stopnica

KGW Zborówek

KGW Zborówek Nowy

Sponsorem 32. Finału Bajkowej Orkiestry była firma Blachodachówki “NOWAX” Staszów, FPHU „EUDARCAP” ze Zborówka oraz PHU „Agra” z Pacanowa”. 

Nad bezpieczeństwem czuwał Komisariat Policji w Stopnicy i Komisariat Policji w Połańcu.

/Centrum Bajki/

Dostępny samorząd