Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: środa, 28 lutego.
17 października, 2023 (Czytano: 376)

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie wręczony Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich

29 września 2023 r. w sali koncertowej w Sanatorium Marconi w Busku – Zdroju odbyła się konferencja zorganizowana w ramach XXI Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. Uroczystość otwarł Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz.

Na wstępie Starosta przywitał uczniów i młodzież szkolną, Szkoły Promujące Zdrowie, dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów i opiekunów. Dalszą część konferencji poprowadziła Pani Irena Sobieraj,wizytator w Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Podczas tej ważnej uroczystości, z rąk Pana Kazimierza Mądzika Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Pani Małgorzaty Połeć wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich na czele z Panem Dyrektorem Krzysztofem Eliaszem, odebrała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Pan Kazimierz Mądzik  pogratulował Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Eliaszowi, nauczycielom oraz uczniom podejmowanych działań, a także efektów osiąganych w zakresie promocji zdrowia.

Jest to ogromne wyróżnienie i podsumowanie pracy związanej z realizacją Projektu Szkoła Promująca Zdrowie, który trwał w naszej szkole trzy lata od 2020 do 2023 r. Otrzymany certyfikat jest wyrazem uznania dotychczasowych zasług, kreatywności pracy na rzecz promocji zdrowia w naszej szkole oraz wytrwałości w realizacji celów. Jest on także podsumowaniem systematycznej pracy całej społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców, którzy wspólnie stworzyli środowisko społeczne sprzyjające popularyzacji zasad zdrowego stylu życia.

Podjęte działania świadczą o ogromnej trosce i poczuciu odpowiedzialności za młodzież. Pomimo zakończenia projektu pragniemy nadal propagować zdrowy styl życia wśród uczniów naszej szkoły.

/SP Rataje Słupskie/

Dostępny samorząd