Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: środa, 28 lutego.
16 sierpnia, 2023 (Czytano: 232)

DNI PACANOWA rozpoczęli piłkarze-oldboje

W upalne popołudnie na turnieju piłkarskim spotkali się oldboje GLKS „Zorza – Tempo” Pacanów, KS „Klimontowianka” z Klimontowa i „AKS Busko – Zdrój”, by zagrać o puchar burmistrza miasta i gminy Pacanów. Nie liczył się wiek, bowiem dwaj najstarsi zawodnicy z pacanowskiej ekipy przekroczyli 64 lata życia , a średnia piłkarzy wszystkich zespołów oscylowała gdzieś w okolicach 45 lat, liczyła się sportowa rywalizacja i atmosfera.

W pierwszym pojedynku gospodarze grający z „Klimontowianką” prowadzili już 2 – 0 po golach Sławomira Skiby, by przegrać mecz 2–3   O wyniku zdecydowała błędna taktyka „łapania „ przeciwników na spalone”, czego miejscowi dobrze nie przetrenowali. Zostały jednak z tej porażki wyciągnięte wnioski i w drugim meczu z AKS Busko – Zdrój wygrali 3-1 po dwóch golach Łuksza Kuźni i jednym Sł. Skiby. Oldboje z Buska Zdroju polegli też 1- 0 w starciu z „Klimontowianką” , która ostatecznie zdobyła pierwsze miejsce przed GLKS „Zorza – Tempo” Pacanów i AKS Busko – Zdrój. 

Wyróżniono także najlepszych zawodników turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza zawodów i gustowną statuetkę odebrał Adam Pietrucha z ekipy pacanowskiej, najwszechstronniejszy piłkarzem został Wiesław Furman z AKS Busko = Zdrój, zaś najskuteczniejszym zawodnikiem Krzysztof Kozieł z „Klimontowianki”. Po wręczeniu nagród burmistrz W. Skop / także grający / zaprosił wszystkich uczestników pod namiot na smaczny posiłek regeneracyjny. Słowem był to udany akcent na starcie w „Dni Pacanowa”.

Serwis informacyjny UMIG

Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Dostępny samorząd