Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 18 lipca.
16 sierpnia, 2023 (Czytano: 515)

Dni Pacanowa z Europejskim Centrum Bajki i wieczorna zabawa na stadionie

12 sierpnia w Europejskim Centrum Bajki działo się, oj działo!

W ramach Dni Pacanowa Europejskie Centrum Bajki przy pomocy burmistrza przygotowało mnóstwo atrakcji – dla małych i dużych. Na warsztatach Tajemnica łyżeczki miodu degustowaliśmy różne rodzaje miodów, a także robiliśmy świeczki z plastra miodu. Pletliśmy wianki z kwiatów polnych i piliśmy napary ziołowe, było sielsko i anielsko. Dzieci próbowały lodów z ciekłego azotu, zajadali się watą cukrową, a także grali w gry wielkoformatowe. O godzinie 18:00 dla najmłodszych został zagrany spektakl „Krawiec Niteczka”. Każdy mógł wziąć udział w Festiwalu Kolorów, aby dodać sobie barw 😉 Wieczorową porą dorośli mogli obejrzeć film w Kinie Szkatułka. Na stoisku NFZ każdy mógł wykonać analizę składu ciała. Na dziedzińcu ECB oraz na ulicach Pacanowa zaprezentowała się grupa harleyowców, których maszyny zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Mali i duzi nie mogli się nudzić, dziękujemy wszystkim gościom za wspólną zabawę!

Wielka w tym zasługa zespołu pracowniczego ECB z Kasią Nurek na czele!

Około godziny 19:00 widzowie zgromadzeni na stadionie mogli podziwiać skoki spadochronowe wykonane przez pasjonatów tej dyscypliny sportu skupionych w kieleckim oddziale Związku Polskich Spadochroniarzy.

Wieczorem dyskotekę pod gwiazdami poprowadził zespół „Magic Dance”. Funkcjonowały gastronomia i czeski lunapark. Zabawa trwała do północy.

Serwis Informacyjny UMiG

Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Dostępny samorząd