Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: niedziela, 23 czerwca.
31 maja, 2024 (Czytano: 311)

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu w Pacanowie

MAMA , TATA TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

„Dwa najpiękniejsze słowa świata

We wszystkich językach to Mama i Tata”.

Dzień Matki obchodzony jest 26 maja, Dzień Ojca 23 czerwca.

Z okazji tych dwóch połączonych świąt-Święta Rodziny, przedszkolaki z najmłodszych grup: KRASNOLUDKI i MUCHOMORKI z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie przygotowały dla swych rodziców program artystyczny, by wyrazić swą miłość, szacunek i podziękowanie. Uroczystość ta odbyła się 24 maja w przedszkolu. Po krótkim powitaniu wszystkich zebranych pani dyrektor Ewa Kapusta składając rodzicom życzenia przypomniała jak wielkie to słowa -mama i tata dla każdego dziecka , które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicami. Nasze najmłodsze przedszkolaki wspólnie z wychowawczyniami Ewą Nowak i Barbarą Żurek oraz panią Wiolettą Borowiec od wielu dni przygotowywały się do tej ważnej uroczystości, by jak najpiękniej się zaprezentować. Dla dzieci 3-4letnich to wiele emocji i trudu do pokonania. Pokazały się również w tańcu, który ćwiczyły z panią Julią Kołodziej ,instruktorką zajęć rytmiczno-tanecznych. W wierszach , piosenkach i tańcach wyraziły swoje podziękowanie Mamie i Tacie za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. Całości dopełniały piękne stroje , dekoracje i rekwizyty do prezentowanych życzeń.

Uroczystość zakończyło tradycyjne „Sto lat” i wręczenie rodzicom upominków –były to wcześniej przygotowane zdjęcia-magnesy z uśmiechniętą buzią każdej pociechy. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólne zdjęcie wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi wykonane przez pana Roberta Gwoździa, na pamiątkę -by w przyszłości przywołać wspomnienia tego szczególnego dnia w życiu dziecka i rodziców.

Dziękując za udział w tej rodzinnej uroczystości życzymy wszystkim mamusiom i tatusiom ,aby każdy dzień był najszczęśliwszym dniem, aby Wasze życie było kolorowe a dzieci zawsze uśmiechnięte i zdrowe!

Barbara Żurek

Dostępny samorząd