Finał Wojewódzki 45 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniach 21 i 22 maja 2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie odbył się 45 Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – (uczniowie z klas 4 i 5) oraz grupa II (uczniowie z klas 6,7 i 8). We wtorek 21 maja rywalizowała grupa młodsza, w środę, 22 maja – grupa starsza. W czasie zmagań konkursowych drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:
-test wiedzy, który zawierał pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań,
-jazda po sprawnościowym torze przeszkód,
-udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,
-jazda po miasteczku rowerowym
Powiat buski dzięki wygraniu eliminacji powiatowych w obydwu kategoriach reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich.
W kategorii młodszej wystartowali : Gabriela Kuźnia, Katarzyna Filipowicz, Szymon Nogaś, Maciej Stachowiak.
W kategorii starszej w skład drużyny weszli : Gabriela Skórska, Kacper Skórski, Krystian Żyła, Bartłomiej Kierys. Opiekunem drużyn był nauczyciel Albert Stojek.
Po uroczystym otwarciu wszystkie drużyny przystąpiły do turniejowych zmagań nad których prawidłowym przebiegiem czuwali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji okazało się, że nasza młodsza drużyna w gronie 13 zespołów wywalczyła bardzo wysokie 4 miejsce. Drużyna starsza natomiast w gronie 14 zespołów wywalczyła znakomite 3 miejsce. Po zakończonych zmaganiach w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !













