Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
30 marca, 2024 (Czytano: 498)

“Gospodarny Powiat Buski” – mocna lista kandydatów do Rady Powiatu

W powiecie buskim niezmiennie od 6 kadencji rządzi niepodzielnie większość wywodząca się z Komitetu Wyborczego Wyborców „Gospodarny Powiat Buski”. W okręgu wyborczym Pacanów – Solec Zdrój od 24 lat zdobywa ona 3 mandaty, a bywało, że brała 4 /czyli wszystkie/.

W okręgu aktualnie walczą o głosy wyborców 3 listy wyborcze powiatowe. Jedna z nich ma rodowód około prawicowy, jej liderem – założycielem jest  Maciej Gawin , zaś druga , to lista KWW „Prawo i Sprawiedliwość”. Pojawienie się dwóch list  bardzo zbliżonych do siebie programowo i politycznie  oraz rywalizujących praktycznie o ten sam elektorat powoduje, że „Gospodarny  Powiat Buski” znów realnie liczy na trzy mandaty.

Listę tego ugrupowania  tworzą doświadczenie samorządowcy od kilkunastu lat pełniący funkcje gospodarzy  gmin, kolejny kandydat zasiada od 9 lat w zarządzie powiatu buskiego, w ramach parytetu kobiecego  pojawiły się na liście także trzy kandydatki rozpoznawalne w obydwu gminach. Odejście z listy popularnych samorządowców /Andrzeja Gądka i Krzysztofa Eliasza/ nie stanowi osłabienia, jako, że zastąpili ich dotychczasowi włodarze gmin , którzy zrezygnowali z dalszego kandydowania  na swoje stanowiska. 

W Gminie Pacanów kandyduje Wiesław  Skop – wójt i burmistrz z ponad 17 – letnim stażem, To postać powszechnie znana ,jako że w samorządzie terytorialnym działa od maja 1990 roku. Zajmuje on drugie miejsce  na liście.

Na trzecim znalazł się Jerzy Kordos – członek zarządu powiatu od dwóch kadencji i  radny powiatowy od 13 lat.

Miejsce czwarte przypadło Oldze Nalepa –pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Pacanów znanej z bardzo cenionej pracy na rzecz rolnictwa i ochrony środowiska.

Na piątej pozycji będzie startować Jolanta Wiktorowicz – wiceprezeska znanego stowarzyszenia „Miłośnicy Gminy Pacanów” i wolontariuszka od wielu lat współpracująca z krajowymi „Bankami Żywności” dla uboższych rodzin.

Miejsce pierwsze i szóste przypadło dwójce kandydatów z Solca – Zdroju.

Gospodarny Powiat Buski

Serwis Informacyjny

Zdjęcie: Robert Gwóźdź

Dostępny samorząd