Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: środa, 28 lutego.
17 października, 2023 (Czytano: 594)

III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

W czwartek  12 października 2023 r. odbyły się gminne eliminacje III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, której Gospodarzami były Oddziały Przedszkolne przy SP Rataje Słupskie. Olimpiada odbyła się na hali sportowej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach i z udziałem gości: Pana Artura Czuba – przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Pacanów, Pani Ewy Kapusty – Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Pacanowie oraz Proboszcza Parafii Rataje –  ks. Tomasza Grajdka.

Gminne eliminacje olimpiady otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich – Pan Krzysztof Eliasz.  

W zawodach wzięły udział przedszkolaki z Rataj Słupskich, Pacanowa i Wójczy.

W konkurencjach w każdej z drużyn brało udział po 10 zawodników, 5 chłopców i 5 dziewczynek.

Dzieci podczas zawodów musiały pokonać kilka konkurencji: Bieg sztafetowy na dystansie 15 metrów; Tor przeszkód, na którym trzeba było jak najszybciej najpierw przejść pod płotkiem lekkoatletycznym, a następnie dopiec do szarfy, którą dziecko musiało przełożyć przez siebie dowolnym sposobem oraz ominąć pachołek i wrócić jak najszybciej do swojej drużyny; Skok w dal z miejsca z odbiciem obunóż. Zawodnicy skakali jedni po drugich z miejsca gdzie wylądował ich poprzednik. O wyniku decydowała łączna długość wszystkich skoków, jakie wykonała cała drużyna; Rzut woreczkiem do koła hula-hop oddalonego o 3 metry od zawodników. Każde dziecko wykonało po 3 rzuty. Liczyła się ilość celnych rzutów do celu.

Wszystkie przedszkola zawzięcie walczyły, aby zdobyć I miejsce. Zwycięską drużyną i tym samym reprezentantami gminy Pacanów na szczeblu powiatowym zawodów zostały przedszkolaki z Wójczy. Drugie miejsce zdobyły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Pacanowa. Trzecie miejsce zajęły Przedszkolaki z Rataj Słupskich.

Wszyscy mali sportowcy, którzy brali udział w zawodach dobrze się bawili. Dzieci otrzymały nagrody: pamiątkowe medale, dyplom i puchar za zdobyte miejsce.

Głównym zadaniem olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz przestrzegania zasad fair play w sporcie, rozwój sprawności fizycznej i umiejętności współpracy w zespole oraz dobra zabawa dla przedszkolaków.

Koordynator:

mgr Karolina Kordos

Dostępny samorząd