Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 23 maja.
31 października, 2023 (Czytano: 503)

Jesień w pełni, a w gminnych inwestycjach … gorąco!

Mimo pogarszających się warunków pogodowych nie maleje tempo gminnych inwestycji.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace kanalizacyjne w miejscowościach: Książnice, Karsy Duże i w Słupi (etap III – końcowy).

Firma „Budomont” z Rzeszowa uciekając przed kosztami chce ukończyć zadanie o wartości niemal 11 mln. zł. przed terminem. Docelowo ma położyć 17 kilometrów sieci kanalizacyjnej i zamontować 6 przepompowni. W początkach 2024 r. gmina planuje ogłoszenie kolejnego postępowania przetargowego na wykonanie kanalizacji w m. Kwasów i Niegosławice.

Montaż kanalizacji w Książnicach

Również modernizacja dróg gminnych przebiega bez zakłóceń. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych i Firma „Dylmex” ze Staszowa kończą dwa zadania: przebudowę drogi gminnej na odcinku 400 mb. w Zborówku i drogi Komorów – Kółko Żabieckie na odcinku 1,5 kilometra. Wartość tych prac wynosi około 1.125 mln złotych.

W początkach listopada gmina ogłosi kolejny duży przetarg na wykonanie modernizacji kilkunastu odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Trzebica, Żabiec, Kółko Żabieckie, Komorów, Zborówek, Karsy Małe, Sroczków, Pacanów, Wola Biechowska, Wójeczka, Zołcza-Ugory. Zadanie to ma być wykonane do końca maja 2024 r. .

Przypomnijmy, że w dniu 25.09.br. burmistrz Wiesław Skop podpisał z firmą „Dylmex” ze Staszowa umowę na wykonanie niemal 2 kilometrów dróg w m. Książnice (Książnice – Karsy Małe i Książnice – Zborówek Nowy). Wartość tego zadania, przewidzianego do wykonania do maja 2024 r. zamyka się kwotą 868 tys. zł. .

… jeśli warunki pogodowe pozwolą to samorząd zamelduje na koniec tej kadencji ( za lata 2019-2023 i 4 miesiące 2024 r.) wykonanie około 28 kilometrów nowych nawierzchni drogowych za niebagatelną kwotę 14.396 mln złotych! To efekt zgodnych działań z Radnymi i Sołtysami. Drogi były i są naszym samorządowym priorytetem” – powiedział burmistrz W. Skop.

Modernizacja dróg w Zborówku i w Komorowie

Serwis Informacyjny UMiG

Dostępny samorząd