Konferencja dla organizacji pozarządowych „NGO w świecie zmian – działaj, nie czekaj!” 28.05.2026 r. w Kielcach
Konferencja skierowana jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, liderów społecznych oraz wszystkie osoby zainteresowane rozwojem sektora obywatelskiego do udziału w konferencji „NGO w świecie zmian – działaj, nie czekaj!”, która odbędzie się w dniu 28 maja 2026 r. w Kielcach ( Grand Hotel ul. Henryka Sienkiewicza 78).
Wydarzenie poświęcone będzie aktualnym wyzwaniom stojącym przed organizacjami pozarządowymi, dobrym praktykom współpracy oraz możliwościom rozwoju NGO w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu społecznym i prawnym.
Jednym z ważniejszych punktów programu będzie panel: „Współpraca samorządów z organizacjami pozarządowymi w dobie zmian”.
Podczas dyskusji poruszone zostaną zagadnienia związane z budowaniem skutecznej współpracy pomiędzy samorządami a organizacjami społecznymi. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o:
- -rozwijaniu usług społecznych,
- -wzmacnianiu lokalnej odporności,
- -wspieraniu aktywności mieszkańców,
- -tworzeniu stabilnych warunków rozwoju dla organizacji pozarządowych.
Organizatorzy zapowiadają również rozmowę o założeniach Modelu Współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi oraz praktycznych rozwiązaniach służących usprawnianiu tej współpracy.
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych



