Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 13 czerwca.
12 lutego, 2024 (Czytano: 323)

Młoda Pisarka i Wielki Talent: Debiut Julii Masłowskiej

Julia Masłowska, uczennica klasy 1A I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, w ostatnich dniach zaprezentowała swoją debiutancką książkę zatytułowaną “Zapomniane”. To niezwykłe osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę młody wiek autorki.

Julia, która od zawsze miała zamiłowanie do literatury, opowiada, że dla niej pisanie stanowi odskocznię od codzienności. “To coś niesamowitego – stworzyć swojego bohatera“, mówi autorka. Zainspirowana swoją szeroką wyobraźnią oraz zainteresowaniem historią postanowiła przelać swoje myśli na papier.

Julia Masłowska - Zapomnienie

Słowa od Samej Autorki:Każdy może pisać to, co chce. I serdecznie do tego zachęcam, gdyż pisarz to ktoś, kto tworzy nowy świat, nowych ludzi, którym daje życie. Przygodę z pisaniem zaczęłam kilka lat temu, gdy wzrosło moje zainteresowanie czytaniem. Spodobało mi się to, jak autorzy wyrażają swoje uczucia, poglądy, a czasem po prostu tworzą coś własnego, coś niepowtarzalnego. Interesuję się historią, szczególnie tą z czasu II wojny światowej i PRL-u. Książkę zadedykowałam swojemu prapradziadkowi, który w 1945 roku zginął w obozie koncentracyjnym Flösenburg w Czechach.
Kiedy skończyłam pisać książkę ,,Zapomniane”, przeczytała ją moja polonistka (wtedy jeszcze uczęszczałam do podstawówki) i po kilku dniach, po lekturze, podsunęła pomysł, że warto wydać te książkę. Tak zaczęłam swoją pisarską przygodę i mam wielką nadzieję, że spodoba się ona odbiorcom. Pisać może każdy. Wystarczy po prostu to poczuć, bo… nie pisze się ręką – pisze się sercem
“.
Książka “Zapomniane” opowiada o niezwykłej sile miłości i poświęcenia w trudnych czasach II wojny światowej. Główny bohater, osiemdziesięcioletni Tymon Zawada, choruje na zanik pamięci. Podczas rozmowy ze swoją czternastoletnią wnuczką w dniu Wigilii Bożego Narodzenia, pamięć powraca, a dziewczynka odkrywa dramatyczną przeszłość swojego dziadka.

Julia Masłowska, urodzona 7 kwietnia 2009 roku w Dąbrowie Tarnowskiej, obecnie mieszka w Książnicach nieopodal Pacanowa. Absolwentka szkoły podstawowej w Pacanowie, uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, kształcąc się w kierunku humanistycznym. Jej zainteresowania obejmują literaturę, muzykę, zwierzęta, oraz relacje międzyludzkie. Julia napisała swoją pierwszą książkę w wieku zaledwie 13 lat.

Julia Masłowska - Zapomnienie

Książka Julii Masłowskiej, “Zapomniane”, jest już dostępna w sprzedaży internetowej: https://www.empik.com/

Źródło: empik, I LO

Dostępny samorząd