Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
7 lipca, 2023 (Czytano: 295)

Nowy pojazd bojowy w OSP Oblekoń

Spełniły się marzenia druhów z jednostki OSP Oblekoń pozyskania na wyposażenie nowoczesnego samochodu pożarniczego.

4 lipca przyprowadzili go do jednostki. Było to wielkie święto tej miejscowości i okolic, gdzie w paradnym konwoju witanym przyjaźnie przez mieszkańców , na sygnałach przejechali po drogach Oblekonia a sam wjazd do remizy odbył się w asyście wszystkich druhów wyposażonych w kolorowe race dymne a samo przekroczenie bramy placu jednostki odbyło się przy dźwięku syreny alarmowej. Był chrzest szampanem, prezentacja nowego auta i jego wyposażenia a będący razem z druhami poseł na sejm RP Michał Cieślak, mieszkaniec Oblekonia  nie odmówił sobie przyjemności inauguracyjnego inauguracyjnego uruchomienia sygnałów dźwiękowych pojazdu bojowego w jego nowej bazie.

Jest to epokowa chwila dla nas wszystkich – mówili uśmiechnięci strażacy. Taki sprzęt po wielu staraniach i ogromnym wysiłku wielu osób z prezesem Stanisławem Korbasiem na czele nie pozyskuje się ot tak na co dzień. Kluczowe dla realizacji tego zakupu okazało się wsparcie burmistrza Wiesława Skopa i Rady Miejskiej, którzy zabezpieczyli w budżecie kwotę niemal 570 tys. zł oraz wsparcie rządowe w kwocie 465 tys. zł. Tym samym nie tylko spełniły się oczekiwania jednostki OSP, ale dotrzymali także danego słowa samorządowcy.

OSP Oblekoń jest włączona do  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i zabezpiecza rejon Powiśla wzdłuż rzeki Wisły. Jest integralną częścią systemu zapewniającego bezpieczeństwo ludności Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju.

Tekst i zdjęcia Robert Gwóźdź

Dostępny samorząd