Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 18 czerwca.
3 czerwca, 2026 (Czytano: 832)

Odbiór końcowy inwestycji w Słupi – modernizacja budynku garażowego zakończona

Zakończyła się realizacja projektu pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Pacanów”, obejmującego m.in remont istniejącego budynku zaplecza technicznego (garażu) zlokalizowanego na działce nr 134 w miejscowości Słupia.

Oficjalny odbiór inwestycji odbył się 3 czerwca 2026 r., podczas którego potwierdzono prawidłowe wykonanie wszystkich zaplanowanych robót oraz zgodność realizacji zadania z założeniami projektowymi.

Zakres inwestycji obejmował m.in.: wymianę stolarki okiennej, montaż nowych bram garażowych, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Przeprowadzone prace znacząco poprawiły stan techniczny obiektu, jego funkcjonalność oraz estetykę, a także wpłynęły na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 193 110,00 zł brutto. Wykonawcą zadania była firma Marek Kupiec Dachy ze Świdrówki w gminie Szczucin. Na realizację inwestycji Gmina Pacanów pozyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości 91 150,40 zł. Uzyskane wsparcie finansowe pozwoliło na sprawną realizację zadania oraz efektywne wykorzystanie środków własnych samorządu.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Krzysztof Eliasz, kierownik Referatu Komunalnego Ewelina Czech wraz z zastępcą Grzegorzem Szymaszkiem, radny Rady Miejskiej w Pacanowie Artur Molenda, Inspektor Nadzoru Mieczysław Dudek oraz przedstawiciele wykonawcy – właściciel firmy Marek Kupiec i kierownik budowy Maciej Bilski.

Inwestycja stanowi kolejny element działań na rzecz rozwoju infrastruktury komunalnej, konsekwentnie realizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów Krzysztofa Eliasza.

Fundusze Europejskie Unia Europejska

/Serwis Informacyjny UMiG/

Dostępny samorząd