Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 13 czerwca.
30 sierpnia, 2023 (Czytano: 930)

Ogłoszenie o zgłaszaniu szkód spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym w dniu 29 sierpnia 2023 r. – grad

Gradobicie

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że w dniu 30 sierpnia 2023 r. powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu w dniu 29 września br na części terenu gminy ( m. Komorów, Grabowica, Kółko Żabieckie) niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – gradu.

W terminie do dnia 8 września 2023 r. w pok. nr 111 UMiG Pacanów poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski o oszacowanie szkód w swoich gospodarstwach.

We wniosku należy wypisać WSZYSTKIE działki z podziałem na uprawy, zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2023 rok  (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2023 r.).

Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do składanego wniosku rolnik dołącza:

  • kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie złożonego w 2023r, celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego
  • w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR (każdy rolnik ma możliwość wydruku danych dot. zwierząt ze strony internetowej IRZ · System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt https://irz.arimr.gov.pl/)
  • pełnomocnictwo (jeśli dotyczy)

Wzór wniosku oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są do pobrania na stronie internetowej Urzędu, w pok. nr 111 UMiG Pacanów – pracownik Olga Nalepa lub u sołtysów ww miejscowości.

Przypomina się, że szacowanie strat będzie możliwe w uprawach znajdujących się na działce.

Dostępny samorząd