Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 18 czerwca.
28 kwietnia, 2026 (Czytano: 472)

„Pierwsza Wiosna Literacka” w bibliotece

W dniach 24-26 kwietnia 2026 r. odbyła się „I Wiosna Literacka- Słowo ma znaczenie”. Był to cykl spotkań autorskich i pokazów organizowanych przy współpracy Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie. Wszystko odbywało się na terenie czterech gmin: Busko-Zdrój, Pacanów, Pińczów i Solec-Zdrój, a całe wydarzenie rozpoczęło spotkanie z pisarzem Michałem Zabłockim w naszej bibliotece.

Spotkanie przedszkolaków z autorem było wyjątkowym i inspirującym wydarzeniem. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy poety oraz o tym, skąd czerpie pomysły na swoje wiersze i teksty piosenek. W przystępny i ciekawy sposób przybliżył najmłodszym świat poezji, pokazując, że zabawa słowem może być fascynująca i pełna radości.

Podczas spotkania pan Michał przeczytał kilka swoich wierszy do kolorowania, w tym samym czasie dzieci kolorowały obrazki ilustrujące czytany wiersz . Przedszkolaki chętnie brały udział w proponowanych zabawach językowych, tworzyły własne rymowanki oraz dzieliły się swoimi pomysłami. Atmosfera była bardzo serdeczna i pełna śmiechu, a dzieci wykazały się dużą kreatywnością i otwartością.

Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, które rozbudziło w dzieciach zainteresowanie poezją oraz zachęciło je do twórczej zabawy słowem.

/MGBP/

Dostępny samorząd