Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
7 lipca, 2023 (Czytano: 341)

Rajd „Złombol 2023”

Dwie ekipy z naszej gminy uczestniczą w corocznym polskim rajdzie, w którym biorą udział pojazdy wyprodukowane w krajach komunistycznych. Cel tej wyprawy jest jeden i to najważniejszy – pomoc potrzebującym w domach dziecka i oczywiście dobra zabawa pasjonatów motoryzacji.

Start nastąpił 1 lipca br. sprzed stadionu śląskiego w Chorzowie. Jedzie około 550 pojazdów z całej Polski oraz 17 jednośladów. Uczestnicy w ciągu sześciu – siedmiu dni mają dojechać do mety usytuowanej w miejscowości Nazare w Portugalii. Organizatorzy wyznaczyli uczestnikom możliwość wyboru trasy: – północną –  przez Czechy, Niemcy, Szwajcarię, Francję, Hiszpanię i Portugalię i południową – przez Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Andorrę i Portugalię. Jak sprawią się samochody naszych reprezentantów – zrelacjonujemy po ich powrocie.                                                                                                                                                                          

W rajdzie jadą – Polonezem Caro z roku 1997 Mateusz Hałas, Sebastian Kordos, Ruben Desiewicz ze Zborówka,
Lublinem Wojciech Lenartowicz z Woli Biechowskiej. Rajd liczy w obie strony około 6500 kilometrów. Trzymajmy kciuki aby szczytowe osiągnięcia polskiego przemysłu motoryzacyjnego przetrwały zderzenie z hiszpańskimi i portugalskimi upałami i bezawaryjnie dowiozły wszystkich do mety, a potem do domu w Polsce. Ekipa ze Zborówka wystartowała 30 czerwca sprzed ECB w Pacanowie a wypuszczał ich na trasę Koziołek Matołek ! Brawo dla naszych pasjonatów!

Tekst i zdjęcia Robert Gwóźdź

Dostępny samorząd