Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
6 listopada, 2023 (Czytano: 669)

Rząd podjął decyzję w sprawie 3000 zł dodatku węglowego

Dodatek węglowy został wprowadzony w Polsce w ubiegłym roku. Gospodarstwa domowe ogrzewające dom węglem mogły otrzymać jednorazowe dofinansowanie w kwocie 3000 zł. Czy z dodatku węglowego będzie można skorzystać także w tym roku?

Dodatek węglowy wypłacany był gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Wnioski o dodatek węglowy można było składać do 30 listopada 2022 r.

Dopłaty w ubiegłym roku były wypłacane także gospodarstwom domowym z kotłem na olej opałowy będący głównym źródłem ogrzewania. W tym przypadku dodatek wynosił 2000 zł. Jednorazowe dofinansowanie przysługiwało na zakup drewna – 1000 zł oraz jeżeli głównym źródłem jest LPG, dodatek wynosił 500 zł.
Dodatek węglowy w 2023 r.

Dopłat do zakupu węgla w 2023 r. dla gospodarstw domowych, dla których surowiec ten jest głównym źródłem ogrzewania, nie będzie. Stanowisko rząd w tej sprawie potwierdziła Anna Moskwa, minister klimatu.

Nie planujemy dodatku węglowego, bo ceny węgla się stabilizują. Gdyby do jakichś zaburzeń na tym rynku doszło – będziemy interweniować. Na dzisiaj ten rynek się stabilizuje – powiedziała Anna Moskwa, minister klimatu w Radiu Zet.

Dodatek węglowy

Dostępny samorząd