Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 18 lipca.
4 sierpnia, 2023 (Czytano: 474)

Starostowie Renata Kuźnia i Wojciech Cieślak zapraszają na dożynki miejsko-gminne w Pacanowie w ramach Dni Pacanowa – 12-13.08.2023r.

Burmistrz miasta i gminy Pacanów Wiesław Skop wraz z Radą Miejską oraz starostami zapraszają wszystkich mieszkańców ziemi pacanowskiej i ich gości na dwudniową imprezę plenerową pn: „Dni Pacanowa”.

Tegorocznymi starostami dożynek miejsko-gminnych są Państwo Renata Kuźnia i Wojciech Cieślak, oboje związani ze wsią od urodzenia, pochodzą z rolniczych rodzin.

Starostowie dożynek

Starościna: Pani Renata Kuźnia mieszka w m. Żabiec. Wraz z mężem Piotrem gospodarują na areale  14  ha gruntów własnych. Państwo Kuźnia zajmują się zarówno produkcją zwierzęcą, w której dominuje hodowla bydła opasowego, jak i produkcją roślinną, w której dominuje uprawa zbóż, czosnku, kwiatów, upraw pod osłonami. Posiadają dobrze wyposażony park maszynowy. Czas wolny Pani Renata poświęca swojej pasji – kwiatom, czego dowodem jest piękny ogród. W 2018r Państwo Kuźniowie zajęli I miejsce na szczeblu wojewódzkim
w konkursie „ Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”.

Starosta: Pan Wojciech Cieślak mieszka w m. Kępa Lubawska, wraz z żoną Marta prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha. W gospodarstwie zajmują się produkcją roślinną, głównie zboża. Cechą charakterystyczną gospodarstwa jest dział specjalny produkcji rolnej –  szklarnie o powierzchni 0,50ha, w których Państwo Cieślakowie uprawiają ogórki. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy, korzystają ze środków unijnych. W 2019r Pan Wojciech otrzymał wyróżnienie w kategorii produkcji warzywniczo-ogrodniczej.

PROGRAM „DNI PACANOWA”

W pierwszym dniu program imprezy przewiduje m.in. zawody wędkarskie, turniej szachowy, blok rekreacyjno-zdrowotny na placu Europejskiego Centrum Bajki, zaś w godzinach od 2000 do 2400 dyskotekę na placu targowym w m. Słupia – gra zespół MAGIC DANCE.

Około godziny 19 odbędzie się pokaz skoków spadochronowych.

Dożynki miejsko-gminne odbędą się w niedzielę 13 sierpnia, rozpoczną się o godz. 1200 mszą św. w Bazylice w Pacanowie, następnie korowód  dożynkowy przemaszeruje ulicami Pacanowa – przez Rynek, ul. Słupską na boisko sportowe w m. Słupia. Na stadionie odbędą się dalsze uroczystości m.in. ośpiewanie wieńców, wyróżnienie najlepszych rolników, wręczenie odznaczeń, wybór najładniejszego wieńca, prezentacje gastronomiczne stowarzyszeń. Podczas uroczystości wystąpią Zhana Zharkowa – artystka z Ukrainy, młodzieżowa orkiestra dęta z Pacanowa, zespoły śpiewacze: Pacanowianie, „Morawica”, „Mierzawa” . Po godz. 17 przeprowadzony zostanie konkurs Dożynkowa Baba Roku 2023.

Wieczorową porą dla gości zagrają zespoły „Wonders”, „Indeks”, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół BRATHANKI, znany z takich przebojów jak: „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”, i „Siebie dam po ślubie”,

Dla gości ok. godz. 22.15 zorganizowany został pokaz laserowy firmy „Fenix Art.”

Serwis inf. UMiG Pacanów

Dostępny samorząd