Stowarzyszenie „Ziemia Pacanowska” i Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów zapraszają na czerwcowe wydarzenia
Tradycyjnie już w czerwcu każdego roku Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne “Ziemia Pacanowska” wraz z burmistrzem Krzysztofem Eliaszem zapraszają na dwa wydarzenia , które są kierowane do młodzieży szkół podstawowych / klas VII – VIII / oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy. Już 12 czerwca / w piątek /od godziny 10.00 na stadionie piłkarskim GLKS “Zorza – Tempo” Pacanów uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych z terenu gmin: Nowy – Korczyn, Solec – Zdrój , Stopnica i Pacanów spotkają się na V Pikniku Patriotyczno – Edukacyjnym. Czekać na nich będą pododdziały Wojska Polskiego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ,Policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Zapowiadany jest także udział klasy mundurowej z ZDZ Busko – Zdrój. Reprezentacje poszczególnych szkół w łącznej liczbie ponad 250 uczniów wraz z opiekunami zaprezentują się w defiladzie, przebrani w specjalnie na tą okazję uszytych koszulkach. Przemarsz poprowadzi znana i lubiana młodzieżowa orkiestra dęta pod batutą Mariusza Maligi. Uczniowie złożą raport o opiekowaniu się miejscami pamięci narodowej w swoich gminach. Następnie będą uczestniczyć w praktycznych pokazach sprzętu służb mundurowych i medycznych. Dla uczestników Pikniku zostanie zaserwowana pyszna, wojskowa grochówka! Projekt realizowany przez Stowarzyszenie “Ziemia Pacanowska” , przy wydatnym wsparciu finansowym Burmistrza MiG Pacanów jest praktycznym, cennym uzupełnieniem oferty nauczania zawartej w “Edukacji dla bezpieczeństwa”, czyli przedmiocie realizowanym w klasach ósmych. Ma też zachęcić młodzież do liczniejszego kontynuowania nauki w klasach mundurowych szkół średnich i wdrażać ją do współczesnych wyzwań w obszarze bezpieczeństwa i reagowania na sytuacje kryzysowe.


Dwa dni później Stowarzyszenie “Ziemia Pacanowska” i Burmistrz K. Eliasz zapraszają wszystkich mieszkańców naszej gminy na kolejny “Festiwal Zdrowia – Badajmy się”. Na zainteresowanych / starszych i młodszych / czekać będą zespoły medyczne pielęgniarek , lekarzy specjalistów oraz techników w kilkunastu obszarach badań profilaktycznych . Przede wszystkim będzie można skorzystać z DARMOWYCH BADAŃ skóry w kierunku raka “czerniaka”, osteoporozy, wad słuch i wzroku, profilaktyki stomatologicznej, mammografii i cytologii, badań wydolnościowych układu oddechowego, zawartości glukozy i pomiarów ciśnienia PO RAZ PIERWSZY ZOSTANIE PRZEPROWADZONA AKCJA KRWIODAWSTWA! Szczegóły tej oferty są zamieszczone w załączonej reklamówce wydarzenia. W trakcie Festiwalu nie zabraknie dobrej muzyki, interesujących prelekcji i pokazów. Zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą mieszkańców na plac parkingowy przy ECB w niedzielę 14 czerwca od godziny 13.00 do 20.00. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym w trakcie Festiwalu Zdrowia przebadało się nieodpłatnie ponad 450 osób w różnych obszarach profilaktyki.

/Zarząd Stowarzyszenia “Ziemia Pacanowska/

