Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 18 czerwca.
2 czerwca, 2026 (Czytano: 660)

W Pacanowie uczą dbania o środowisko. Piknik na podsumowanie projektu

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie, autorskim utworem podsumowały idee jakie przyświecały działaniom w ramach projektu „Zakorzenieni w Pacanowie – EKO przygoda z Przedszkolakami”. Projekt zrealizowały Stowarzyszenie „Karsy Razem”, Samorządowe Przedszkole w Pacanowie oraz Rada Rodziców z tej placówki.

Działań w ramach zadania było całe mnóstwo.

Realizację projektu wsparł urząd marszałkowski województwa świętokrzyskiego. Trafność i wartość takich oddolnych inicjatyw podkreśliła Anita Koniusz.

Cegiełkę finansową dorzucił także samorząd Pacanowa. Burmistrza miasta Krzysztof Eliasz, przyznał, że warto doceniać oddolne, a przy okazji bardzo cenne inicjatywy.

Środki na realizację projektu przekazał także powiat buski, a spotkanie podsumowujące zadanie obecnością zaszczycił Wiesław Skop, przewodniczący rady powiatu buskiego.

Organizatorzy edukacji najmłodszego pokolenia są dumni z efektów swojej pracy „pro bono” na rzecz lokalnej społeczności.

Edukacyjne przedsięwzięcie wysoko ocenił Artur Czub. Przewodniczący rady miejskiej w Pacanowie był też jednym z organizatorów wydarzenia.

W trakcie rodzinnej zabawy przedszkolaki z Pacanowa zaprezentowały program artystyczny. Milusińscy odebrali także nagrody jakie ich przedszkole otrzymało w ramach projektu.

Źródło: STV.info

Dostępny samorząd