Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
17 grudnia, 2023 (Czytano: 577)

Wigilia środowiskowa w Pacanowie

Z myślą o samotnych i w podeszłym wieku mieszkańcach stowarzyszenie „Miłośników Gminy Pacanów” oraz burmistrz Wiesław Skop  zorganizowali po raz kolejny wigilię środowiskową w gościnnych progach Europejskiego Centrum Bajki  w Pacanowie. Na przedświąteczne  spotkanie opłatkowe przybyło ponad 100 osób. W atmosferę wigilijną wprowadzili zebranych: prezes stowarzyszenia Włodzimierz Pytko i gospodarz gminy, a ksiądz wikariusz miejscowej parafii Stanisław Kostucha poświęcił  opłatek i pokarmy wigilijne. Były piękne życzenia na nadchodzące święta i kolejny rok. Złożyli je współgospodarze uroczystości oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Eliasz i szef Rady Miejskiej Artur Czub.

 Przed wypełnioną salą zaprezentowali się młodzi artyści ze szkół podstawowych w Pacanowie i w Ratajach Słupskich oraz zespół śpiewaczy „Pacanowianie”. Młodzież szkolna przedstawiła przepiękne jasełka  oraz nostalgiczne kolędy zarówno w wersji tradycyjnej jak we współczesnej aranżacji. Widzowie zobaczyli także kompozycje taneczne. Młodocianych artystów przygotowali do występu: ksiądz St. Kostucha, Mariusz Maliga, Barbara Kondek i Barbara Nawrot  – nauczyciele PSP Pacanów. Burmistrz osobiście podziękował bukietem róż Pani Jolancie Wiktorowicz za koordynowanie prac organizacyjno – kulinarnych i wielki wkład jej pracy oraz wszystkim sponsorom wigilii. Zebrani dołączyli się do podziękowań burzą braw.

Po tradycyjnym połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na konsumpcję smacznych potraw. Była też okazja do serdecznych rozmów i wspomnień oraz wspólnego śpiewania kolęd. Uczestnicy wigilii otrzymali na zakończenie paczki świąteczne. W sali teatralnej ECB czuło się bliskość nadchodzących świąt!

P  O D Z I Ę K O W A N I E

W imieniu organizatorów wigilii pragnę podziękować zarządowi Stowarzyszenia „Miłośników Gminy Pacanów”  w szczególności : Pani Jolancie Wiktorowicz, Włodzimierzowi Pytko i Janowi Nowickiemu  za duży wkład pracy organizacyjnej oraz za podtrzymywanie od wielu już lat tradycji wigilii środowiskowej! Dziękuję Stowarzyszeniom i Kołom Gospodyń Wiejskich. Firmom oraz osobom prywatnym za wsparcie tej, jakże cennej inicjatywy. Słowa wdzięczności zechcą w związku z tym przyjąć:

-Pan Krzysztof Eliasz,

-Panowie Konrad i Norbert Szymańscy,

-Pan Aleksander Orszulak,

-Pan Alfred Kałucki,

-Państwo Bożena i Henryk Wawrzyńcowie,

-Państwo Monika i  Mirosław Masłowscy,

-Stowarzyszenie „Żabieckie Powiślanki”,

-Koło Gospodyń Wiejskich ze Sroczkowa,

-Pan Marcin Wróbel – dzielnicowy policji,

-Dyrekcja i nauczyciele PSP Pacanów i Rataje Słupskie  za piękną oprawę artystyczną wigilii,

-Dyrekcja i pracownicy ECB za gościnność i użyczenie pomieszczeń Centrum.

Bez Waszego zrozumienia i Waszego wsparcia ta uroczystość nie miałaby takiego blasku ! W imieniu własnym i samorządu serdecznie dziękuję!

Dostępny samorząd