Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: niedziela, 16 czerwca.
16 sierpnia, 2023 (Czytano: 221)

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza w Kwasowie

Przy pięknej pogodzie około 30 amatorów  wędkowania spławikowego spotkało się na zbiorniku wodnym w Kwasowie. Zawody rozegrano w ramach „Dni Pacanowa”, a ich stawką był  puchar burmistrza i zarazem tytuł mistrza miasta i gminy Pacanów. Znawcy tematu skomentowali na gorąco przebieg zawodów, że nie był to dzień na rywalizację spławikową, bo ryba słabo brała, lecz na zawody gruntowe, bo na tym samym akwenie ale późnym popołudniem  wędkarze wyciągali na tą metodę kilkukilogramowe karpie.

W pięknej scenerii , na bardzo dobrze przygotowanych stanowiskach  można było zrekompensować sobie słabe brania lub ich brak czterema godzinami porządnego relaksu i wypoczynku.

Ostatecznie zawody wygrał doświadczony wędkarz Andrzej Baran, który nastawił się na łowienie drobnej płotki pływającej ławicami i złowił tego drobiazgu 2,70 kilograma!  Drugi wynik 1,5 kilograma osiągnął Tadeusz Pasternak, a trzecie miejsce Sylweriusz Tomalski z wynikiem 0,54 kilograma.

Burmistrz wręczał okazale puchary i dyplomy wspólnie z prezesem Stowarzyszenia „Gospodarna Wieś Kwasów” Krzysztofem Kapustą, a dodatkowo upominki sponsorskie wręczali samorządowcy: Krzysztof Eliasz – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Busko – Zdrój  i Michał Kumoń – radny Rady Miejskiej w Pacanowie. Po zawodach ich uczestnicy zasiedli do smacznego bigosu przygotowanego przez zarząd w/w stowarzyszenia.

Serwis informacyjny UMiG

Dostępny samorząd