WYBORY SAMORZĄDOWE 2024
Wybory samorządowe do rad gmin, powiatów, sejmiku wojewódzkiego odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia 2024. W naszej gminie wyborcy głosować wybierając radnych RM w 15 okręgach jednomandatowych. W każdym z nich mandat uzyska ten kandydat, który zdobędzie najwięcej głosów. W sumie nasza rada miejska liczyć będzie 15 radnych. Państwowa Komisja Wyborcza po sprawdzeniu prawidłowości zgodnie z ustawą złożonej dokumentacji kandydatów na radnych opublikowała listy ubiegających się o mandat.
Do wyborów 7 kwietnia zarejestrowało się w naszej gminie pięć komitetów:
KWW „Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów”
KWW „Gmina Pacanów – Nasz Dom”:
KWW „Nasza Gmina Pacanów”:
KWW „Z Ludźmi – Dla Ludzi 2024”:
KWW Mateusza Trybały „Czas na Zmiany”:
Okręg numer 1
Sołectwa: Sroczków, Zborówek Nowy
Jan Nowicki Sroczków (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Rafał Sęk Sroczków (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 2
Sołectwa: Wójcza, Wójeczka
Tomasz Kozłowski Wójeczka (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Robert Maliga Wójcza (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Andrzej Warchulski Wójeczka (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 3
Sołectwa: Chrzanów, Kwasów, Niegosławice
Adrian Kargulewicz Chrzanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Stanisław Serafin Kwasów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Anna Trela Kwasów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 4
Część sołectwa Pacanów, ulice: Biechowska, Cicha, dr Antoniego Gałązki, Mleczna, Ogrodowa, Oleśnicka, Rynek, Profesora Stanisława Pytko, Stopnicka, Wójczańska
Bartłomiej Łuszcz Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Michał Kumoń Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Michał Wojtyś Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 5
Część sołectwa Pacanów, ulice: Beszowska, Karska, Kościelna, Kornela Makuszyńskiego, Krótka, Książnicka, Radziwiłłówka, Słupska, Szkolna
Robert Gwóźdź Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Tomasz Kuźnia Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Sylwia Plewa Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 6
Sołectwa: Biechów, Wola Biechowska, Zołcza-Ugory
Cecylia Bonar Biechów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Justyna Gałka Wola Biechowska (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Dorota Zalewska Biechów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 7
Sołectwo Słupia
Paweł Garstka Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Artur Molenda Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Marcin Patyna Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 8
Sołectwa: Karsy Dolne, Karsy Duże, Karsy Małe
Artur Czub Karsy Dolne (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Mateusz Trybała Karsy Małe (Komitet Wyborczy Wyborców Mateusza Trybały Czas na Zmiany)
Okręg numer 9
Sołectwa: Biskupice, Książnice, Zborówek
Zbigniew Mierzwa Książnice (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Małgorzata Pawelec Zborówek (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 10
Sołectwa: Podwale, Trzebica
Sylwester Doktór Trzebica (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Szczepan Starościak Trzebica (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 11
Sołectwo Oblekoń
Stanisław Korbaś Oblekoń (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy
Teresa Wawrzeniec Oblekoń (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 12
Sołectwo Rataje Słupskie
Adam Dach Rataje Słupskie (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Beata Mietłowska Rataje Słupskie (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 13
Sołectwa: Kępa Lubawska, Kółko Żabieckie, Rataje Karskie
Ewelina Chmielewska Kółko Żabieckie (Komitet Wyborczy Wyborców Z Ludźmi dla Ludzi 2024)
Wojciech Cieślak Kępa Lubawska (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Andrzej Kapałka Rataje Karskie ( Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 14
Żabiec
Mirosław Matuszewski Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Katarzyna Stachowiak Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Z Ludźmi dla Ludzi 2024)
Szymon Troń Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 15
Sołectwa: Grabowica, Komorów
Henryka Komasara Komorów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Andrzej Kuc Komorów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
………………………………………………………………………………………………
PKW opublikowała nazwiska kandydatów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Pacanów. Są nimi (podajemy w kolejności alfabetycznej):
1.Eliasz Krzysztof:
2.Kumoń Michał:
3.Mierzwa Małgorzata:
/Robert Gwóźdź/