Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia.
21 marca, 2024 (Czytano: 910)

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wybory samorządowe do rad gmin, powiatów, sejmiku wojewódzkiego odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia 2024. W naszej gminie wyborcy głosować wybierając radnych RM w 15 okręgach jednomandatowych. W każdym z nich mandat uzyska ten kandydat, który zdobędzie najwięcej głosów. W sumie nasza rada miejska liczyć będzie 15 radnych. Państwowa Komisja Wyborcza po sprawdzeniu prawidłowości zgodnie z ustawą złożonej dokumentacji kandydatów na radnych opublikowała listy ubiegających się o mandat.

Do wyborów 7 kwietnia zarejestrowało się w naszej gminie pięć komitetów:

 KWW „Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów”

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

KWW „Gmina Pacanów – Nasz Dom”:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

KWW „Nasza Gmina Pacanów”:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

KWW „Z Ludźmi – Dla Ludzi 2024”:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

KWW Mateusza Trybały „Czas na Zmiany”:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Okręg numer 1

Sołectwa: Sroczków, Zborówek Nowy

Jan Nowicki  Sroczków (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Rafał Sęk Sroczków (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 2

Sołectwa: Wójcza, Wójeczka

Tomasz Kozłowski Wójeczka (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Robert Maliga Wójcza (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Andrzej Warchulski Wójeczka (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 3

Sołectwa: Chrzanów, Kwasów, Niegosławice

Adrian Kargulewicz Chrzanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Stanisław Serafin Kwasów  (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Anna Trela Kwasów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Okręg numer 4

Część sołectwa Pacanów, ulice: Biechowska, Cicha, dr Antoniego Gałązki, Mleczna, Ogrodowa, Oleśnicka, Rynek, Profesora Stanisława Pytko, Stopnicka, Wójczańska

Bartłomiej Łuszcz Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)

Michał Kumoń Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Michał Wojtyś Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 5

Część sołectwa Pacanów, ulice: Beszowska, Karska, Kościelna, Kornela Makuszyńskiego, Krótka, Książnicka, Radziwiłłówka, Słupska, Szkolna

Robert Gwóźdź Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Tomasz Kuźnia Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Sylwia Plewa  Pacanów (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 6

Sołectwa: Biechów, Wola Biechowska, Zołcza-Ugory

Cecylia Bonar Biechów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Justyna Gałka Wola Biechowska (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Dorota Zalewska Biechów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 7

Sołectwo Słupia

Paweł Garstka Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)

Artur Molenda Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Marcin Patyna  Słupia (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 8

Sołectwa: Karsy Dolne, Karsy Duże, Karsy Małe

Artur Czub Karsy Dolne (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Mateusz Trybała  Karsy Małe (Komitet Wyborczy Wyborców Mateusza Trybały Czas na Zmiany)
Okręg numer 9

Sołectwa: Biskupice, Książnice, Zborówek

Zbigniew Mierzwa Książnice (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Małgorzata Pawelec  Zborówek (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 10

Sołectwa: Podwale, Trzebica

Sylwester Doktór Trzebica (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Szczepan Starościak Trzebica (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 11

Sołectwo Oblekoń

Stanisław Korbaś Oblekoń (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy

Teresa Wawrzeniec Oblekoń (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 12

Sołectwo Rataje Słupskie

Adam Dach Rataje Słupskie (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Beata Mietłowska Rataje Słupskie (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)

Okręg numer 13

Sołectwa: Kępa Lubawska, Kółko Żabieckie, Rataje Karskie

Ewelina Chmielewska Kółko Żabieckie (Komitet Wyborczy Wyborców Z Ludźmi dla Ludzi 2024)
Wojciech Cieślak Kępa Lubawska (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Andrzej Kapałka  Rataje Karskie ( Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Okręg numer 14

Żabiec

Mirosław Matuszewski Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)
Katarzyna Stachowiak Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Z Ludźmi dla Ludzi 2024)
Szymon Troń Żabiec (Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Pacanów)
Okręg numer 15

Sołectwa: Grabowica, Komorów

Henryka Komasara Komorów (Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Pacanów – Nasz Dom)
Andrzej Kuc Komorów (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie w Przyszłość Gminy Pacanów)

………………………………………………………………………………………………

PKW opublikowała nazwiska kandydatów w wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Pacanów. Są nimi (podajemy w kolejności alfabetycznej):

1.Eliasz Krzysztof:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

2.Kumoń Michał:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

3.Mierzwa Małgorzata:

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

    /Robert Gwóźdź/

    Dostępny samorząd