Przejdź do treściOtwórz panel dostępnościPrzejdź do nawigacji głównej
Dziś jest: czwartek, 23 maja.
5 października, 2023 (Czytano: 488)

Gmina Pacanów pozyskała dofinansowanie na utylizację pokryć dachowych zawierających azbest

W związku z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach dofinansowaniem do usuwania wyrobów zawierających azbest, gmina Pacanów otrzymała 100% dotacji kosztów kwalifikowanych zadania. Dzięki wparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji gmina pozyskała kwotę 119 250,00 zł. Z terenu gminy zostanie usunięte i unieszkodliwione około 250 Mg.

Prace związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest objęte tym dofinansowaniem będą zakończone w terminie do 25 października br.

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z udziału w realizacji w/w projektu wykluczone są osoby (właściciele gospodarstw rolnych), którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała dofinansowanie na zadanie związane z wymianą pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest na budynkach wykorzystywanych do działalności rolniczej.

Dla osób które skorzystały z dofinansowania z ARiMR na wymianę pokryć dachowych zawierających azbest zostanie ogłoszony w terminie późniejszym odrębny nabór wniosków przeznaczony tylko i wyłącznie dla tej grupy wnioskodawców.

Pokrycie dachowe z azbestu
Logo MKiŚ NFOŚiGW, WFOŚiGW

Dostępny samorząd